«Катастрофи завжди спонукають людину до переоцінки життя, вчинків, до так званого духовного пробудження. А Церква завжди закликає своїх вірних до осмисленого життя, до внутрішньої боротьби з власними пороками, злом і гріхом. Церква цінує подвиг людини. Тому Церква поруч з воїнами, поруч з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, поруч з людьми, які заслуговують вдячності і турботи.
Якщо говорити про можливості, які дають людству цифрові технології, то безперечно вони надзвичайно великі. Розвиток науки, освіти, медицини, мистецтва... Церква є невід'ємною частиною суспільства. Вона сприймає цифрові технології як позитивний здобуток людства. Використовує технології для поширення релігійних ідей серед своїх членів і свідчення про Істину у світі. Але і застерігає про те, що без домінування духовних, Божих цінностей над технологічними здобутками людства, технології призводитимуть до жахливих гуманітарних катастроф.
Цифрова ікона на мою думку дасть можливість «проникнути» в середину ікони, а значить – зрозуміти її сенси, зацікавитися її смислом. Ікона народилася в межах церковного Передання, вона є частиною православного віровчення. Тому через пізнання смислу ікони, можна пізнавати суть Церкви. Ікона виражає Православне віровчення, яке формує ціннісні орієнтири людини. Має пройти час і відбутися так звана рецепція, тобто прийняття такої ікони і її функцій у Церкві»