Digitalizing Chornobyl
2023
Старт проєкту діджиталізації Національного Музею Чорнобиль
+15
Artifacts
+15
Media
> 1000
Documents and photos
Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторії туристів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.

Це спільний проєкт ГО "Європейський Інститут Чорнобиля" та Національного Музею Чорнобиль, що реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду в межах програми Культурна спадщина о 2023 році


В межах цього проєкту
Оцифрування
Проведення оцифрування фондів Музею, що відбувається вперше

  • Більше 800 документів та фотокарток,
  • 15 медіаматеріалів,
  • 15 сканованих історичних артефактів
VR екскурсія у Чорнобиль
Презентація результатів проєкту шляхом створення VR екскурсії

  • Розробка віртуальної екскурсії
  • Презентації архівних фото та відео матеріалів
  • Презентації оцифрованих матеріалів
Популяризація
Популяризація інформації про проєкт та діяльність музею

  • Проведення прес-конференції з презентації проєкту,
  • Поширення новин про дільність музею,
  • Просування інформації про проєкт

Оцифрування

    1
    Документи
    Під час проєкту оцифровано велику кількість документів і мап, широкий спектр документів та фотоматеріалів, які включають журналістські репортажі з місця подій, особисті записи та фотографії ліквідаторів, працівників ЧАЕС, а також мешканців міста Прип'ять. Ці матеріали відображають різноманітні аспекти життя до і після катастрофи, включаючи повсякденне життя мешканців Прип'яті, роботу та повсякденні виклики працівників станції, а також непрості умови та виклики, з якими зіткнулися ліквідатори.

    Серед документів також є урядові звіти, офіційні листи та протоколи засідань, що стосуються Чорнобильської катастрофи, включаючи документацію з реагування на аварію, плани евакуації, радіологічні дослідження, медичні записи, а також широкий спектр мап, які відображають радіаційне забруднення, географічне розташування зони відчуження та розподіл радіоактивних відходів.

    Ця значна цифрова колекція надає цінну інформацію для дослідників, істориків та загальної громадськості, яка прагне зрозуміти та вивчити наслідки цієї історичної події.

    2
    Медіа матеріали
    Під час проєкту оцифровання медіа-матеріалів, ми використовували передові технології для значного покращення якості: збільшували роздільну здатність відео та фотографій, використовуючи алгоритми сучасного машинного навчання та AI-підсилене збільшення. Це дозволило нам зберегти деталізацію зображень, одночасно зменшуючи пікселізацію та нечіткість.
    Крім того, ми застосовували спеціалізоване програмне забезпечення для зниження візуального та аудіо шуму, підвищуючи чіткість та ясність відеозаписів. Ці технічні втручання значно покращили загальну якість медіа-матеріалів, роблячи їх більш доступними та інформативними для дослідників, істориків та широкої публіки.
    Відео зберігаються у 2-х форматах - до обробки та з обробкою


    3

    "Сканування експонатів музею Чорнобиль і представлення їх у цифровому форматі є ключовим для збереження цієї унікальної спадщини та передачі уроків історії майбутнім поколінням."
    Артефакти
    Під час проєкту оцифровання експонатів Національного музею Чорнобиля ми використовували передові технології сканування, що дозволили нам перенести різноманітні об'єкти - від особистих речей ліквідаторів, фотографій, документів до художніх витворів - у цифровий формат з високою роздільною здатністю.

    Кожен експонат був ретельно оброблений, забезпечуючи якнайточніше відтворення деталей і кольорів. Цифрова презентація експонатів у форматі онлайн не лише відкриває доступ широкому загалу до унікальної колекції музею, але й забезпечує збереження цих цінних предметів для майбутніх поколінь, що дозволяє глибше зрозуміти та вивчати історичне значення Чорнобильської катастрофи.
    ЕКСПОНАТ “ОКІАҐАРІ-КОБОШІ” В НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ЧОРНОБИЛЯ
    Є унікальним символом солідарності та непохитності духу в обличчі ядерних катастроф. Це японська лялька, яка символізує удачу та витривалість, історично пов’язана з регіоном Айдзу в префектурі Фукушіма. Після Великого землетрусу 2011 року, ці ляльки стали втіленням кредо жителів Токоху - “ніколи не здавайтеся”. У 2017 році японський митець Кензо Такада представив у музеї проект “Окіаґарі-кобоші для Фукушіми: Солідарність від України”, демонструючи підтримку постраждалих від стихійного лиха.
    Унікальність цих Окіаґарі-кобоші полягає в їх виготовленні з перероблених тисяч журавликів оріґамі, надісланих у Хіросіму, та в розписі українськими ліквідаторами, дітьми та відомими митцями, символізуючи спільне вміння обох народів мужньо та терпляче долати труднощі. Цей експонат не лише з’єднує дві культури, але й нагадує про важливість співпраці та надії у подоланні наслідків ядерних катастроф.
    Працюєте з культурною спадщиною?
    Якщо ви зацікавлені у співпраці або отримати доступ до цифрових експонатів - заповніть форму зворотнього зв'язку і розкажіть про ваш проєкт.

    * - Заповнюючи цю форму, ви надаєте згоду на обробку ваших персональних даних
    VR екскурсія у Чорнобиль

      Віртуальна подорож у Чорнобиль та назад у Майбутнє



      Валерій Коршунов
      Режисер
      "Завдяки VR-екскурсії відвідувачі музею можуть роздивлятися експонати у віртуальному форматі та почути їхні історії. Проєкт включає різноманітний контент: від експонатів діючої експозиції до унікальних об'єктів архівних фондів, таких як документи, фотографії, мапи радіації та інше, які раніше не були доступні широкому загалу. Відвідувачі можуть відвідати і Чорнобильську зону просто з музею, навіть під час обмежень воєнного стану, завдяки приголомшливій реалістичності VR-екскурсії."

      Популяризація: ЗМІ про нас
        detector.media
        Суспільне
        Партнери

        Повернутись на головну сторінку - Chornobyl.eu

        European Institute of Chornobyl NGO on a social networks